За час свого існування форма податкової накладної доволі часто змінювалася. Якісь реквізити зникали із форми податкової накладної, а якісь з’являлися. Приміром, раніше у податковій накладній не було таких реквізитів, як код ставки та код пільги.
Тож, тепер нас цікавить: як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної (зареєстрованої в ЄРПН), форма якої на момент її складання ще не передбачала зазначення коду ставки, коду пільги?
Податківці рядять у такому випадку заповняти розрахунок коригування наступним чином:
- у рядку, яким сторнується рядок податкової накладної (обнулення) графа 11 «код ставки» та графа 12 «код пільги» не заповнюється, оскільки форма податкової накладної на той час не передбачала зазначення у табличній частині податкової накладної коду ставки, коду пільги;
- додається із зазначенням нового чергового порядкового номера рядок, якого не було у податковій накладній, що коригується, у якому у графі 11 зазначається код ставки, у графі 12 зазначається код пільги, які діють на дату коригування.
Таке роз’яснення ДФС розмістила в підкатегорії 101.16 системи «ЗІР».
У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» складанню і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування присвячені матеріали:
- «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання»;
- «Хто й коли реєструє розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН».
Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.