Оскільки на АЗС проходить операція зберігання пального, вони підпадають під визначення акцизного складу відповідно до пп. 14.1.6 ПКУ.

Водночас за кожним розпорядником акцизного складу в Реєстрі має вестись облік обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу резервуарів та акцизних складів, де повинні бути встановлені (розташовані) витратоміри та рівнеміри (п. 4 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку, затвердженого постановою КМУ від 22.11.2017 р. № 891, далі – Порядок № 891).

Відповідні роз’яснення надали фахівці ДФСУ в ІПК від 27.07.2018 р. № 3302/6/99-99-12-01-02-15/ІПК та водночас завважили: визначення, чи є засіб вимірювання, яким обладнана АЗС, витратоміром-лічильником у розумінні Порядку № 891, належить до компетенції ДП "Укрметртестстандарт" та Мінекономрозвитку України.

 

Зауважимо, що з 2019 року за необладнання витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками акцизних складів загрожуватиме чималенький штраф. Про це ідеться в матеріалі «Обов’язок щодо обладнання акцизних складів лічильниками для пального знову відстрочено» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначенго та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»