Батьки абітурієнтів мають законне право взяти відпустку влітку: відмова роботодавця у цьому випадку є порушенням.

Працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надається щорічна відпустка або її частина для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямі. Така відпустка надається тривалістю не менш як 12 календарних днів. За наявності двох і більше дітей зазначеного віку щорічна відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини (ч. 8 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, даліЗакон № 504).

Окрім того, передбачена можливість працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, отримати відпустку без збереження заробітної плати (за наявності двох і більше дітей зазначеного віку відпустка без збереження заробітної плати надається окремо для супроводження кожної дитини). Відпустка надається тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі (п. 17 ч. 1 ст. 25 Закона № 504).

Відповідні роз’яснення надало Управління Держпраці у Рівненській області та водночас зробило важливі застереження:

  • навіть коли працівник, чия дитина вступає до навчального закладу, не «заробив» на відпустку , він все одно має право її взяти: це може бути як оплачувана відпустка, так і додаткова відпустка без збереження зарплати;
  • форма навчання (денна, заочна, вечірня), на яку вступає дитина, для надання відпустки не має значення.

 

Додаткового з цього питання радимо ознайомитися з матеріалами «Щорічні відпустки: надаємо, оформлюємо, розраховуємо» та «Відпустка без збереження зарплати: як впливає на тривалість щорічної відпустки та її оплату» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»