Упродовж 2016-2017 років до ПКУ вносились ряд змін, які стосуються доповнення ст. 165 ПКУ новими видами доходів фізичних осіб, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Так, до таких доходів віднесено доходи від операції з конвертації цінних паперів, від операцій з валютними цінностями, інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ, сума (вартість) благодійної допомоги надана визначеній категорії платників податків тощо.

Також був змінений порядок оподаткування доходів у вигляді спадщини (подарунків), отриманих від члена сім’ї другого ступеня споріднення.

Проте, відповідні зміни не позначилися на формі № 1ДФ та порядку її заповнення та подання, які затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Аби це виправити ДФС розробила проект наказу «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку». Пропонується, щоб даний документ набрав чинності з 01 жовтня 2018 року.

Перелік ознак доходів відповідає переліку доходів, зазначених у ст. 164 та 165 ПКУ, а також інших статтях ПКУ, які визначають окремий порядок оподаткування доходів фізичних осіб.

Нові види доходів, які були визначені змінами до ПКУ, на сьогодні відображаються за загальною ознакою „Інші доходи”, що ускладнює проведення аналізу надходжень ПДФО, проведення контролю за повнотою декларування платниками податків отриманих доходів, повнотою нарахування та сплати ПДФО.

Тому Довідник ознак доходів фізичних осіб доповнять новими ознаками.

 

Основні правила заповнення форми № 1ДФ, а також застосування ознак доходів (таблиця-підказка) наведені в матеріалах теми тижня «Форма № 1ДФ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»