В процесі підприємницької діяльності трапляються різні випадки і ситуація може скластись так, що фізособа вирішує припинити свою діяльність.

Після прийняття такого рішення фізособи, стосовно яких проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізособи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Уточнення (виправлення) сум податкового зобов'язання фізосіб - підприємців при самостійному виявленні помилок здійснюється у розд. VII Декларації, де вказується сума, на яку збільшується (зменшується) податкове зобов'язання з ПДФО або ВЗ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Також слід пам’ятати, що необхідно вказати самостійно розраховану суму штрафу згідно з п. 50.1 ПКУ та самостійно нарахувати суму пені відповідно до пп. 129.1.3 ПКУ.

Таким чином, якщо фізособа після внесення запису до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, самостійно виявила помилки у раніше поданій Декларації, така фізособа зобов'язана подати уточнену Декларацію.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»