«Зменшуючий» розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Для цього постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Згідно п. 201.10 ПКУ реєстрація такого розрахунку коригування в ЄРПН повинна бути здійснена протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування отримувачем (покупцем).

При цьому виникає питання: а як же визначається дата отримання покупцем розрахунку коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг?

ПКУ не передбачено механізм фіксації дати отримання покупцем такого розрахунку коригування. Тому, з метою недопущення помилок при складанні податкової звітності та уникнення непорозумінь при обрахунку у СЕА ПДВ показника «∑Перевищ», реєстрацію розрахунків коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податківці радять здійснювати з урахуванням термінів, визначених абз.абз. 15-16 п. 201.10 ПКУ.

Тобто, реєстрація в ЄРПН повинна бути здійснена:

  • для «зменшуючих» розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони були складені;
  • для «зменшуючих» розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Див. ІПК ДФСУ від 20.07.2018 р. № 3204/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» складанню і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування присвячені матеріали:

«Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання»;

«Хто й коли реєструє розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»