Не від’ємною частиною кожного робочого процесу є інструктаж з техніки безпеки. Кожен керівник несе відповідальність за своїх підлеглих і дбає про безпеку і комфорт на робочому місці. У зв’язку з цим на підприємстві регулярно проводять навчання, керуючись Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабміну № 444 від 26.06.2013 р.

Відзначимо, що внесені зміни в Порядок № 444 істотно його не змінили, лише уточнили певні моменти. Тому право затверджувати програми навчань, організовувати та контролювати їх виконання лишається за МВС.

Безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях з метою належної організації навчального процесу, забезпечення послідовності теоретичного і практичного навчання розробляються і ведуться планувальні, облікові та звітні документи.

Кожен працівник в свою чергу перед початком роботи має повне право задати ті питання, які стосуються його подальшої роботи та особистої безпеки при виконанні посадових обов'язків. І тільки після підписання документів про ознайомлення та посадової інструкції може приступати до виконання своїх обов’язків.

Особи у разі прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях - уточнено у оновленому п. 16 Порядку № 444.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»