За загальним правилом доходи нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам, оподатковуються за ставкою 5 % у джерела виплати таких доходів та за рахунок таких доходів (пп. 141.4.11 ПКУ).

Та з цього правила є свої виключення. Так, згідно, з п. 46 підрозд. 4 Перехідних положень ПКУ, якщо кошти за позикою або фінансовим кредитом, наданими нерезидентом до 31 грудня 2016 року, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі та відповідають умовам пп. "б" пп. 141.4.11 ПКУ, то доходи нерезидента у вигляді процентів за такими позикою або фінансовим кредитом (у тому числі, що були сплачені до 31.12.2016) звільняються від оподаткування.

Якщо ж податок за такими операціями був сплачений, повернути його можна двома способами:

  • шляхом уточнення суми задекларованого такого податку у бік зменшення шляхом подання уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток (на підставі п. 50.1 ПКУ);
  • шляхом подання заяви на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначити напрям перерахування коштів (п. 43.4 ПКУ).

ІПК ДФС від 20.07.2018 р. № 3215/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

 

Коли потрібно в бухобліку показувати зобов’язання перед бюджетом зі сплати податку з доходів нерезидента: за датою нарахування доходу нерезиденту чи вже в момент виплати? Читайте тут

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»