З появою нового Закону про ТОВ виникає чимало питань зі складанням статуту. На це Мін’юст надало розлогу консультацію з питань порядку державної реєстрації та діяльності ТОВ та ТДВ у зв’язку з прийняттям Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII.

Так, перелік відомостей, які повинні обов’язково зазначатися у статуті товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю встановлений статтею 11 Закону № 2275-VIII.

У статуті товариства зазначаються відомості про: повне та скорочене (за наявності) найменування товариства; органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень; порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Водночас, статут товариства може містити інші відомості, що не суперечать закону. Такими відомостями можуть бути положення що стосуються:

  • надання додаткового строку для погашення заборгованості у зв’язку з простроченням внесення вкладу;
  • порядку збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів;
  • порядку реалізації переважного права учасників товариства, розподілу відчужуваної частки (частини частки) між іншими учасниками товариства, відмови від реалізації переважного права учасників товариства;
  • відчуження частки у статутному капіталі товариства іншим учасникам товариства або третім особам;
  • виплати та обмеження виплати дивідендів учасникам товариства;
  • проведення аудиту фінансової звітності товариства на вимогу учасників тощо.

Окрім того, Мінюст відзначає, що чинним законодавством не встановлено вимог щодо форми та змісту заяв про вступ та вихід із товариства.

Лист Мін’юсту від 07.06.2018 р.
№ 6623/8.4.3/32-18

 

На новий Закон про ТОВ юридична та бізнес-спільнота чекали вже давно. Безумовно, нині реалії бізнесу вимагають, аби заповзятливі люди могли без перешкод засновувати бізнес, продавати, управляти й розпоряджатися правами у створюваних ними компаніях. Чи вдалося авторам закону домогтися бажаного результату, стане зрозуміло пізніше, мабуть, за декілька років його дії. А поки читайте про це в статтях «Новий закон про ТОВ: огляд нововведень. Частина І» та «Новий закон про ТОВ: огляд нововведень. Частина ІІ» газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»