Близько 30 млрд. грн. додаткових надходжень може отримати Державний бюджет України за рахунок оподаткування активів резидентів України за кордоном, з яких раніше не були сплачені податки. Цього обсягу коштів достатньо для компенсації фіскального розриву від впровадження податку на виведений капітал. Таку думку висловлює Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, на своєму офіційному сайті.

«Суть декларування полягає в тому, що громадяни добровільно розкриють інформацію про володіння активами за кордоном та сплатять з них відповідні податки, а держава гарантує їм цілковите звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності за податкові та валютні правопорушення», – роз’яснює вона.

За її словами, у такий спосіб можливо не лише детінізувати левову частку коштів в економіці, збільшивши прозорість їхнього подальшого обігу, а й забезпечити додаткові надходження до державного бюджету, за рахунок яких стане можливим проведення суттєвих реформ, на кшталт заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

 «Кожному має бути надана можливість без обтяжливих штрафних санкцій очистити свою історію перед початком автоматичного обміну податковою інформацією за умови, що їхні доходи не були отримані у кримінальний або корупційний спосіб», – впевнена вона.

Нагадаємо, багатосторонній обмін податковою інформацією – один з кроків реалізації плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виводу прибутку з під оподаткування (BEPS), розроблений ОЕСР. Серед учасників обміну про доходи платників податків – 98 країн світу. Україна має долучитися до інформаційного обміну у 2019 році.

 

Як довести, що нерезидент сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) або сплачує податок із доходів, отриманих за межами своєї реєстрації (інакше кажучи - податок на репатріацію)? Відповідь на це та інші запитання читайте в матеріалі "Як сплата нерезидентом корпоративного податку впливає на 30-відсоткову різницю" видання "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»