ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі роз’яснило, хто є платником земельного податку за земділянки з цільовим призначенням "для ведення фермерського господарства", які перебувають у власності громадян - членів фермерського господарства.

Так, проаналізувавши чинне законодавство, податківці в ІПК від 24.07.2018 р. № 3244/ІПК/21-22-12-05-11 дійшли висновку: в разі, якщо земділянка належить на праві власності члену фермерського господарства, а фермерське господарство здійснює право володіння та користування відповідною земельною ділянкою, платником земельного податку є громадянин - власник земділянки.

Водночас контролери підтвердили, що фермерське господарство, яке помилково вважаючи себе платником земельного податку за належну громадянинові земділянку задекларувало зобов’язання з плати за землю, може в межах визначених ст. 102 ПКУ строків позовної давності подати уточнюючий розрахунок, зменшивши нараховані зобов’язання.

 

Про юридичні аспекти використання фермерським господарством ділянок, що належать його членам, можна почитати у статті "Правовий режим використання фермерським господарством земель, що належать його членам на праві приватної власності" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»