ГУ ДФС у м. Києві роз'яснило нюанси сплати орендної плати за земельну ділянку у разі зміни власника нерухомого майна, що розташоване на відповідній земельній ділянці.

Так, в ІПК від 24.07.2018 р. № 3243/ІПК/10/26-15-12-04-18 контролери завважили, що орендар земельної ділянки у разі припинення договору оренди землі, зокрема, й у разі набуття права власності на нерухоме майно іншою особою ніж орендар, зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором (ст. 34 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 р. № 161-XIV).

Водночас у разі неповернення орендованої земельної ділянки до моменту набуття права власності на нерухоме майно іншою особою, орендар земельної ділянки сплачує орендну плату за землю за договором до укладання відповідного договору оренди власником нерухомого майна.

 

Про нюанси сплати орендної плати в разі відчуження нерухомого майна ідеться в статті "До якого моменту орендар сплачує орендну плату за землю під проданою нерухомістю" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»