ФОП, у тому числі спрощенці, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Проте, такі ФОП можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови самостійного визначення для себе бази нарахування ЄСВ.

Чи застосовуватиметься відповідальність до ФОП – пенсіонера за віком або особи з інвалідністю, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого ЄСВ визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?

Податківці у підкатегорії 301.19 «ЗІР» відповідають: у разі самостійного визначення бази нарахування ЄСВ такими ФОП, суми ЄСВ підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник, тобто ФОП.

Про новації у сплаті ЄСВ підприємцями можна дізнатися із матеріалів «Особливості нарахування ЄСВ і звільнення від його сплати у 2018 році» та «Нарахування та сплата ЄСВ: запізнілі оновлення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»