У зв’язку зі змінами в законодавстві вже давно назріло питання оновлення Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 23.06.2008 р. № 25.

Тож нарешті реорганізований ще минулого року Фонд соцстраху затвердив нове Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (постанова Правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 13). Його норми запрацюють як тільки документ опублікують в офіційній пресі.

Відмітимо, що як і передбачалося, із функцій комісії (уповноважених) із соціального страхування вилучено такі: виділення путівок до санаторіїв та (або) санаторіїв-профілакторіїв застрахованим особам і членам їх сімей; виділення путівок до дитячих оздоровчих закладів; надання соціальних послуг із позашкільного обслуговування з дітьми застрахованих осіб; виділення новорічних подарунків, оскільки Законом № 1105 це не передбачено.

Враховано в новому Положенні зміни найменування страховика на Фонд соціального страхування України, а також його робочих органів.

Також затверджено нову редакцію протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого).

Зверніть увагу! З 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, яка затверджена постановою Правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12. Новації цього документи розглядалися у новині «Заявки-розрахунок на виплату лікарняних із 1 жовтня можна подавати в електронному вигляді».

 

Зважаючи, що норми Положення про роботу комісії із соцстрахування суттєвих змін не зазнали, можете користуватися в роботі матеріалом «Комісія із соціального страхування на підприємстві: повноваження та контроль» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»