Національна служба здоров’я України опублікувала  на своєму офіційному сайті друге оголошення про укладення договорів із закладами охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Щоби підписати договір з НСЗУ, медзаклад має подати всі необхідні документи в електронному вигляді до 3 серпня 2018 року. Їх перелік вказано на сайті НСЗУ.

Перед цим НСЗУ радить зробити три простих кроки:

1.Перевірити, що ліцензія на медпрактику є чинною і строк її дії не спливає.

Особливо це стосується тих комунальних закладів, які пройшли процедуру автономізації. Закон дозволяє таким підприємствам працювати за «старою» ліцензією лише три місяці з моменту реорганізації, після спливу яких вона підлягає анулюванню.

2.Отримати ЕЦП, яким будуть скріплювати документи

Важливо, щоб ЕЦП був виданий на ім’я керівника закладу охорони здоров'я. При перевірці ЕЦП обов'язково повинні відображатися код ЄДРПОУ, правильна назва закладу та ПІБ керівника. Перевірити свій підпис керівник може на сайті Центрального засвідчувального органу https://czo.gov.ua/online-ecp.

Увага!

Якщо при перевірці ЕЦП не відображається хоча б один з трьох вищезазначених елементів, Нацслужба не зможе прийняти такий підпис.

Керівник  медзакладу має накладати ЕЦП саме як службова особа цього закладу, а не як приватна особа. Також не прийматимуться документи, скріплені електронними печатками замість ЕЦП керівника.

3. Відкрити рахунок в банку

НСЗУ може перераховувати медзакладу кошти за договором тільки на рахунок, відкритий у банку. Казначейський рахунок для цього не підходить.

До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть оплату за послуги тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»