ДФС видало нове роз’яснення в підкатегорії  «ЗІР» з приводу того чи зобов’язані звітувати спадкоємці єдинника. Старе роз’яснення було переведено у розряд нечинних у зв’язку із з набранням чинності наказу Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів" від 06.10.2017 р. № 839. Проте суть залишилась та сама: заява про відмову від спрощеної системи оподаткування спадкоємцями не подається, оскільки повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП у разі смерті, а також відомості відповідної реєстраційної картки є підставою для зняття його з обліку в контролюючих органах.

При цьому норми ПКУ не передбачають у такому випадку подання звітності за останній звітний період, на який припадає дата смерті.

Водночас виконання грошових зобов'язань та/або погашення податкового боргу ФОП - платника єдиного податку у разі її смерті або оголошення судом померлою, здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»