Регулятор ввів низку змін до норм чинного валютного законодавства, які спростять операції резидентів-позичальників із залучення зовнішніх кредитних ресурсів в Україну.

По-перше, скасовується вимога щодо обов’язкового проведення Нацбанком окремої процедури розгляду та аналізу пакетів документів, яка застосовувалася у випадку виявлення обслуговуючим банком індикаторів ризикової фінансової операції за зовнішнім договором кредитування, який потребував реєстрації/унесення змін до реєстрації.

По-друге, в Нацбанку буде повністю автоматизовано процедури реєстрації, унесення змін до реєстрації, анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики) в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками.

Ініціювати такі процедури буде уповноважений банк, надсилаючи до НБУ відповідний електронний документ.

Зазначене сприятиме подальшій лібералізації сфери валютного регулювання, покращенню фінансування економічних суб‘єктів України та, відповідно, пожвавленню української економіки в цілому.

Вказані ініціативи запрацюють з 20.08.2018 відповідно до постанови НБУ від 20.07.2018 р. № 83.

 

Про облікові особливості залучення іноземних позик читайте у матеріалі "Позика в інвалюті від нерезидента: особливості обліку" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»