Оскільки Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань  не містить інформації про головного бухгалтера, після проведення держреєстрації новостворена юрособа має подати до контролюючого органу заяву за формою № 1-ОПП.

Відповідна заява з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» з інформацією про головного бухгалтера подається у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків. При поданні заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються лише 1, 2, 4 та 10 розділи ; інформація про засновників не подається.

Водночас відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юридичних осіб також на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ, яка подана в один із способів, визначених п. 183.7 ПКУ, та задоволена контролюючим органом. У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку.

Відповідні роз’яснення надали фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»