Мін’юст розробив досить прогресивний закон про електронні довірчі послуги. Водночас, Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про можливість переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн. Серед новацій – запровадження сервісу Mobile-ID, який дає додаткові можливості ідентифікації у відносинах з банками, відносинах з державними інституціями.

«Крім цієї новації там ще дуже багато інших, які набудуть чинності наприкінці цього року та в наступному році. Це можливість укладення електронних контрактів, це верифікація вас, як сторони договірних відносин з іншими державами. Тобто ви можете робити транскордонні контракти, підтверджувати свої зобов’язання, там дуже багато таких прогресивних інновацій, які спонукають і будуть спонукати державні органи все ж таки переходити на систему електронного врядування», - наголосив Міністр.

«За такою самою позицією ми плануємо зробити реєстр нерухомості, а з часом і реєстр бізнесу. Він більш складний, тому ми виставили такі пріоритети. Я думаю, що на початку осені ми вже публічно озвучимо дорожню карту щодо імплементації блокчейн у цих двох реєстрах», - підсумував очільник Мін’юсту.

Офіційний веб-сайт Мін’юст

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»