Первинні документи є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій. При цьому якщо в первинному документі є помилка, то його не слід відображати в бухобліку. Але що, якщо у первинному документі допущена неістотна помилка? Чи буде тоді такий документ підтвердженням господарської операції?

У Законі про бухоблік ще з 01.01.2018 діє норма, яка передбачає: неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, якщо такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, що брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст й обсяг господарської операції тощо(ст. 9 Закону про бухоблік).

Тепер цю норму продублювали в Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Мінфіну України від 24.05.1995 р. № 88.

Зазначені зміни були затверджені наказом Мінфіну України від 20.06.2018 р. № 565. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Зазначені зміни ще при їх внесені до Закону про бухоблік ми прокоментували в матеріалі «Зміни в Закон про бухоблік: наближення до євровимог» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

До того ж, роль первинних документів у бухгалтерському та податковому обліку ми розглянули в матеріалі «Первинний документ: роль в обліку та вимоги до оформлення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»