Суб’єкти оціночної діяльності вже почали тестувати Єдину базу даних звітів про оцінку, яка являє собою інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Станом на 20 липня 2018 року, за два дні роботи нової Єдиної бази оцінки, до неї внесено майже 300 звітів. 10% звітів, які оцінювачі хотіли внести, відхилено. Причина одна: невідповідність ціни. Але оцінювачі мають право звернутися до Фонду державного майна з апеляцією і протягом 10 днів отримати рецензію на ці звіти, а потім внести їх до бази, якщо рецензія буде позитивною. Про це відзначає ФДМУ.

Протягом максимум двох тижнів запрацюють ще три електронних майданчики, які ще проходять тестування.

Враховуючи численні запитання щодо роботи Єдиної бази, ФДМУ акумулював всю необхідну інформацію стосовно її роботи та надає відповіді на питання, які трапляються найчастіше.

1. Із 18.07.2018 на офіційному веб-сайті ФДМУ було оприлюднено повідомлення про прийняття рішення про введення в експлуатацію Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості подібного до об’єкта оцінки майна та рішення щодо авторизації електронного майданчика. Таким чином, починаючи з 18.07.2018 застосовується Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затверджений наказом ФДМУ від 17.05.2018 р. № 658, Зокрема, здійснюється реєстрація звітів про оцінку майна та перевірка реєстрації звітів про оцінку нотаріусами, а також посадовими особами, у присутності яких між фізичними особами здійснюються укладення та оформлення договорів купівлі-продажу (міни, поставки) транспортних засобів, суб’єктами господарювання, які надають послуги з укладення біржових угод або беруть участь в їх укладенні.

2. Звіти про оцінку, які були зареєстровані до 18.07.2018 року включно в Єдиній базі даних звітів про оцінку, є дійсними впродовж зазначеного в них строку дії, який не може перевищувати шести місяців від дати оцінки, зазначеної в звіті про оцінку.

Звіти про оцінку, які зареєстровані до 18.07.2018 року включно в Єдиній базі даних звітів про оцінку та які були використані замовниками оцінки при укладенні правочинів до 18.07.2018 включно, не потребують вчинення додаткових дій.

3. Єдина база даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, ведення якої здійснювалося відповідно до положень наказу ФДМУ від 10.06.2013 р. № 795, відключається в зв’язку з введенням в експлуатацію та застосуванням Єдиної бази даних звітів про оцінку, яка функціонує відповідно до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженого наказом ФДМУ від 17.05.2018 р. № 658. Перевірка перереєстрованих звітів про оцінку здійснюється нотаріусами, а також посадовими особами, у присутності яких між фізичними особами здійснюються укладення та оформлення договорів купівлі-продажу (міни, поставки) транспортних засобів, суб’єктами господарювання, які надають послуги з укладення біржових угод або беруть участь в їх укладенні, відповідно до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженого наказом ФДМУ від 17.05.2018 р. № 658.

                              

Про запровадження у 2018 році Єдиної база даних звітів про оцінку під час продажу нерухомості згадувалося у коментарі «Податок на доходи фізосіб: зміни – 2018» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»