Єдиннику I або II групи вибір місця провадження господарської діяльності дозволить оптимізувати сплату податку, залежно від рішення місцевої ради про розмір єдиного податку.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюють органи місцевого самоврядування для ФОПів, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для I групи - у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму;

2) для II групи – у межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати (п. 293.2 ПКУ).

Якщо єдинник I або II групи здійснює кілька видів господарської діяльності, то єдиний податок сплачується за максимальною ставкою, встановленою для таких видів господарської діяльності.

Якщо єдинник I і II груп провадить діяльність на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПКУ для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ПКУ).

Нагадаємо, що для ФОПів III групи ставки єдиного податку встановлюються у відсотках від отриманого доходу. Тому немає різниці, на якій території він працює.

Усі ФОПи подають заяви, звітність, отримують довідки, сплачуть податки до контролюючого органу за своєю податковою адресою, тобто податкова адреса безпосередньо пов’язана з діяльністю підприємця. При цьому господарську діяльність вони можуть здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, в якій розташована її податкова адреса.

В такому випадку сплачується максимальний розмір ставки єдиного податку.

За інформацією Херсонської ДФС.

Про деякі особливості заповнення звітності для ФОПів читайте у матеріалах «Декларація фізособи-єдинника: правила заповнення» та «Доходи єдинників груп 1–3: визначення, склад, дата визнання та облік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

А при заповненні декларації єдиного податку ФОПам III групи стане в нагоді матеріал «Декларація підприємця-єдинника групи 3 за оновленою формою: приклад заповнення».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»