Непоодинокими є випадки, коли юрособа виплачує доходи фізособі, яка не може надати ідентифікаційний код (РНОКПП) через його відсутність. Це, зокрема, стосується нерезидентів.

ДФС повідомила в ІПК, що фізособа зобов'язана подавати інформацію про Реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) юридичним особам, що виплачують їм доходи.

Документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених п. 70.12 ПКУ, які не мають РНОКПП, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

Отже, податковий агент зобов'язаний відображати нараховані (виплачені) доходи, у тому числі, що нараховуються нерезиденту, в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з врахуванням та дотриманням норм законодавства.

Крім того, на сьогодні реалізована технічна можливість щодо зазначення в податкового розрахунку за формою № 1ДФ дев'ятизначного номера паспорта громадянина України (який відмовився від РНОКПП) з безконтактним електронним носієм.

 

До речі, нещодавно ми розглядали на сторінках «Інтерактивної бухгалтерії» у статті «Заповнення форми № 1ДФ: основні правила та нюанси»  деякі неоднозначні ситуації.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВЫМ 3-денним доступом до сервісу.

ІПК ДФС від 19.07.2018 р.
№ 3185/5/99-99-13-01-01-16/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»