Фахівці Офісу великих платників податків ДФС надали деякі роз’яснення щодо оподаткування акцизом операцій з реалізації імпортних нафтопродуктів на умовах договору комісії.

Так, особа, яка реалізує пальне, та особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, є платниками акцизного податку (пп.пп. 212.1.2, 212.1.15 ПКУ).

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п. 216.4 ПКУ).

При передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію) платник податку має складати акцизні накладні (ст. 231 ПКУ). Акцизна накладна складається в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

При цьому платники акцизного податку (у розумінні пп. 14.1.212 ПКУ), які реалізують  пальне (і комітент, і комісіонер), мають бути зареєстровані в контролюючих органах, як платники акцизного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»