23 липня, у Лондоні, в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Багатостороння конвенція MLI).

Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету.

Ця Угода є 15 кроком Плану дій BEPS. Підписавши й ратифікувавши Багатосторонню конвенцію, Україна одночасно також виконує кроки 6 і 14 Плану BEPS, які входять до мінімального стандарту Плану BEPS та є обов'язковими до виконання Україною.

Разом з цим, підписання Конвенції MLI дає змогу внести зміни до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

Під час підписання угоди Оксана Маркарова заявила:

"Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами"

Тепер діло за парламентом, він має ратифікувати Багатосторонню конвенцію MLI.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»