Комерційним агентам, що мають справу зі випуском електронних грошей, на замітку! ДФС надала ІПК, в якій повідомила що операція з розповсюдження електронних грошей є наданням послуг, а саме для банку емітента надаються послуги з розповсюдження, а для покупця електронних грошей це послуги з придбання електронних грошей.

Так, операція з розповсюдження електронних грошей є розрахунковою операцією у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

 Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Однак, РРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків.

Враховуючи що рішення про належність до послуг з електронними грошима окремих видів операцій що здійснюються на ринку фінансових послуг, приймається шляхом прийняття постанови НБУ, операції з розповсюдження електронних грошей належать до фінансових послуг.

Отже, комерційні агенти при здійсненні розповсюдження користувачам електронних грошей мають проводити вказані операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

ІПК ДФС від 17.07.2018 р.
№ 3150/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»