Платників ПДВ, які здійснюють повернення імпортованого товару постачальнику-нерезиденту у зв’язку з виявленням браку, цікавить: які ж будуть ПДВ-наслідки такої операції та чи доведеться нараховувати ПДВ-зобов’язання?

Операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, з поверненням нерезидентом оплати за товар, оподатковується за нульовою ставкою ПДВ, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ.

Операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту, за винятком операцій з вивезення, перерахованих у п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, підлягає звільненню від оподаткування ПДВ.

При цьому, якщо платник ПДВ за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення у митному режимі реекспорту, то у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Див. ІПК Офісу великих платників податків ДФС від 16.07.2018 р. № 3130/ІПК/28-10-01-03-11.

 

До того ж, позицію контролерів щодо порядку обкладення ПДВ операцій із вивезення за межі митної території України раніше імпортованих товарів у зв’язку з їх поверненням продавцю-нерезиденту ми вже коментували в матеріалі «Повертаємо нерезиденту раніше імпортовані, але не оплачені товари: які наслідки з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»