Платники ПДВ – покупці, які здійснюють повернення товарів їх постачальнику, зобов’язані відкоригувати свій податковий кредит, визнаний за операцією з придбання таких товарів, на підставі розрахунку коригування (п. 192.1 ПКУ).

При цьому є актуальним питання: чи залежить період коригування податкового кредиту від факту отримання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до відповідної податкової накладної?

Стосовно цього податківці зазначають таке:

  • у разі повернення покупцем товару постачальник на дату такого повернення повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату поставки товару, та надати його покупцю для реєстрації в ЄРПН;
  • покупець – платник ПДВ має здійснити коригування сум податкового кредиту, сформованого при отриманні товару, за результатами податкового періоду, в якому відбулося його повернення постачальнику. При цьому коригування податкового кредиту здійснюється незалежно від факту отримання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до відповідної податкової накладної.

Якщо розрахунок коригування складений в одному податковому періоді (березень 2018 року), а зареєстрований в іншому (квітень 2018 року), то на підставі такого розрахунку коригування покупець – платник ПДВ зменшує податковий кредит у податковій звітності, яка подається за результатами звітного періоду, в якому такий розрахунок коригування складений (незалежно від терміну реєстрації в ЄРПН).

Таке роз’яснення ДФСУ надала в ІПК від 19.07.2018 р. № 3179/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Бухоблікові та податкові нюанси повернення товарів постачальнику ми детально розглянули в матеріалах «Повернення товарів: облік у продавця» і «Повернення товарів: облік у покупця» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»