Отримувачі послуг від нерезидента (його постпредставництва) – неплатника ПДВ, які також не зареєстровані платниками ПДВ зобов’язані подавати до ДФС розрахунок податкових зобов’язань у вигляді додатку до декларації з ПДВ (п. 208.4 ПКУ).

Що ж буде якщо отримувач нерезидентських послуг – неплатник ПДВ не подасть або несвоєчасно подасть такий розрахунок податкових зобов’язань та відповідно несвоєчасно сплатить ПДВ?

За словами контролерів, на особу, відповідальну за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, накладається штраф у розмірі, визначеному п. 120.1 ПКУ. Адже згідно п. 180.3 ПКУ отримувачі нерезидентських послуг – неплатники ПДВ несуть відповідальність, передбачену законом, як платники податку (див. роз’яснення ДФС у підкатегорії 101.27 системи «ЗІР»).

Таким чином, у цьому випадку за неподання або несвоєчасне подання розрахунку податкових зобов’язань отримувачу послуг загрожує штраф у розмірі 170 грн, а за повторне порушення протягом року — 1020 грн.

 

До того ж, про порядок розрахунку й сплати ПДВ неплатником ПДВ (а також платником ПДВ) – отримувачем нерезидентських послуг і про їх відображення у ПДВ-звітності ми розповідали у матеріалі «Нерезидентські послуги у ПДВшній звітності отримувача» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВЫМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»