Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ). Це правило стосується в т.ч. й юросіб-резидентів, які не є платниками ПДВ.

Водночас фахівці ДФС в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР» повідомили: сплата ПДВ, нарахованого отримувачем послуг, незареєстрованим як платник ПДВ, у зв’язку з отримання послуг, які постачаються нерезидентами (у т.ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ) на митній території України, здійснюється на бюджетний рахунок з кодом бюджетної класифікації 14010100 (після перекодування 14060100) «Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)».

Щодо рахунку з кодом бюджетної класифікації 14060400 «Податок на додану вартість із імпортованих на територію України робіт, послуг», то на зазначений рахунок спрямовуються виключно нарахування ПДВ з вартості послуг, отриманих неплатниками ПДВ від нерезидентів на митній території України, за актами перевірок.

 

Аби визначитися, чи є об’єктом оподаткування ПДВ імпортовані послуги, у нагоді стане стаття «Послуги, отримані від нерезидентів: визначаємо місце постачання для обкладення ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВЫМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»