Платник ПДВ включив до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, в яких були відсутні коди товарів згідно УКТ ЗЕД, але які все ж пройшли реєстрацію в ЄРПН.

За висновком контролерів, такі недоліки позбавляють позивача права на формування сум податкового кредиту за такими податковими накладними. Тобто, податківці проти податкового кредиту, якщо у податковій накладній є помилка, навіть якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН.

Утім, судді стосовно цієї ситуації мають іншу думку: якщо контролери пропустили реєстрацію податкової накладної з помилкою (розглядали ситуацію, коли у ній не було коду УКТЗЕД), то значить, податковий орган не належним чином виконував свої обов’язки. Тому подальше виключення сум податкового кредиту за такими податковими накладними, як і застосування штрафних санкцій, є неправомірним. Оскільки обов’язок перевірки податкових накладних на відповідність п. 201.10 ПКУ при їх реєстрації покладений саме на контролюючий орган.

Див. постанову ВСУ від 20.06.2018 р. у справі № 819/1383/17.

 

Аби уникнути непорозумінь з податківцями устигніть до початку перевірки виправити відповідні помилки у податкових накладних шляхом складання (та реєстрації в ЄРПН) до них розрахунків коригування. Про складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування читайте в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВЫМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»