18 липня Кабмін скасував дискримінаційну норму щодо заборони на внесення записів і зберігання трудових книжок своїх працівників іноземними компаніями на території України. Адже відповідна норма прямо суперечить Господарському кодексу України, згідно з яким іноземні юридичні особи на території України прирівнюються у своїх правах і юридичному статусі із українськими.

Скасування такої заборони дає змогу іноземним юридичним особам самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників. Відтепер, їм непотрібно витрачати час і кошти на заповнення трудових книжок Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.

Разом з цим, спрощена процедура працевлаштування іноземців. Так, іноземцям після отримання дозволу на працевлаштування вже не потрібно буде виїжджати за кордон і знову повертатися в Україну.

Зараз же для отримання посвідки на проживання співробітники Державної міграційної служби вимагають від іноземців виїхати і повернутися в Україну. При цьому такий виїзд/в'їзд може бути здійснений через територію будь-якої країни і не передбачає отримання ніяких додаткових документів.

Прийняте рішення передбачає скасування можливості відмови в оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в'їзду до України передує даті отримання дозволу на працевлаштування.

Про такі новації повідомляє Прес-служба Мінекономрозвитку http://www.me.gov.ua. Текст документу поки що не опубліковано.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»