Вчергове податківці пробують "нагадати" платникам податку на прибуток про обсяг форм квартальної фінзвітності, яку останні мають подавати разом із декларацією.  Цього разу, на сайті Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області її представники ще 09.07.2018 розмістили нагадування, в якому стверджують про наступне:

"з 01.01.2018 із ст.13 Закону № 996 виключено положення щодо складання проміжної фінансової звітності у складі лише балансу та звіту про фінансові результати.

Отже, відповідно до норм П(С)БО №1 проміжна фінансова звітність також складається з: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності."

Нагадаємо: їхні колеги з Дніпропетровської області 18.07.2018 опублікували подібний текст, але протягом дня чомусь вирішив його прибрати.

Зі свого боку, зазначимо, що незважаючи на те, що в Законі № 996, дійсно, вже немає уточнення щодо складу проміжної фінзвітності, проте воно з'явилось у профільному Порядку про подання фінзвітності. Зміни до нього було внесено постановою Кабміну від 11.07.2018 р. № 547, яка набрала чинності – 14.07.2018 р.

Там, зокрема сказано, що підприємства, які складають фінзвітність та консолідовану фінзвітність за П(С)БО, складають проміжну фінзвітність, яка охоплює відповідний період (I квартал, перше півріччя, дев'ять місяців), наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Тож схоже, що податківці поспішили із висновками.

До того ж не варто забувати, що представники ДФС в одному зі своїх роз'яснень офіційно визнали, що разом із щоквартальною декларацією вони очікують на неповноформатну фінзвітність, тобто хочуть бачити лише квартальний баланс та звіт про фінрезультати

Зокрема у чинному роз'ясненні з розділу 102.23.02 системи «ЗІР» податківці запевнили, що "платниками податку на прибуток (крім суб'єктів мікропідприємств, малого підприємництва, неприбуткових установ та організацій, представництв іноземних суб'єктів господарювання) разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали подається квартальна фінансова звітність, складена за національними чи міжнародними стандартами, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати".

Тож, найімовірніше, платникам доведеться діяти ще по-старому, тобто готувати лише дві форми фінзвітності.

До того ж виникають сумніви, що ДФС готова приймати повноформатну фінзвітність за квартал в електронному вигляді.

Більш докладно розібратися у цій ситуації вам допоможе публікація: «Які форми фінзвітності подавати разом із квартальною декларацією з податку на прибуток» газети «Інтерактивна бухгалтерія». Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВЫМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»