ГУ ДФС у Львівській області надало роз’яснення щодо порядку повернення помилково сплаченого судового збору за подання позовної заяви до суду.

Так, особа, яка бажає повернути грошові кошти, що були помилково сплачені на рахунок, визначений для сплати судового збору, повинна звернутися до суду із заявою, до якої потрібно додати оригінал платіжного документа, а саме квитанцію, фіскальний чек чи платіжне доручення, які підтверджують сплату судового збору.

Після чого судом розглядаються надані документи, перевіряється факт зарахування коштів на рахунок, визначений для сплати судового збору, та факт того, що заявник дійсно з позовною заявою до суду не звертався. За результатами проведеної перевірки заявникові надається відповідна довідка, та оригінал платіжного документа. Довідку з оригіналом платіжного документа можна отримати особисто, або поштою.

З отриманою довідкою та оригіналом платіжного документа заявник звертається до Територіального управління Державної судової адміністрації України (далі – ТУ ДСА), для отримання подання до органу Державної казначейської служби України. При цьому, ТУ ДСА залишає у себе довідку та надає заявнику подання до Управління Державної казначейської служби України та оригінал платіжного документа.

Надалі заявник з поданням та оригіналом платіжного документа про сплату коштів з відповідними написами на зворотній стороні, звертається з заявою до Управління Державної казначейської служби України, для написання заяви про повернення коштів з бюджету, в якій заявник вказує спосіб повернення коштів. До заяви та подання заявником також додається оригінал платіжного документа про сплату коштів, що повертаються. Після чого орган Державної казначейської служби України здійснює повернення коштів на рахунок платника.

Контролери підкреслили: у разі виникнення підстави для повернення судового збору за ухвалою суду, його повернення здійснюється відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 03.08.2011 р. № 845, а у разі інших підстав, які не перераховані у ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI, в тому числі сплати судового збору без подальшого звернення до суду і відповідно відсутності підстав для ухвалення судового рішення з питання повернення судового збору, кошти повертаються відповідно до Порядку повернення коштів помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфну від 03.09.2013 р. № 787.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»