29.11.2013 р. набрав чинності Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затверджений постановою КМУ від 15.05.2013 р. № 340 (далі — Порядок). Ним визначено механізм підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями (далі — підтвердження кваліфікації).

Передбачено, що підтвердження кваліфікації здійснюється підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, які відповідають вимогам, установленим Мінсоцполітики та МОН.

Згідно з Порядком, підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

За результатами заповнення анкети особа подає до центру зайнятості заяву разом із паспортом, фотографією та меддовідкою. За наявності додаються також: направлення від роботодавця, копія документа про трудовий стаж, оригінал документа про освіту.

Не пізніше ніж на восьмий робочий день із дня отримання документів центр зайнятості видає заявнику направлення на підтвердження кваліфікації. Із цим направленням і переліком документів, який подавався до центру зайнятості, слід звернутися до суб’єкта підтвердження.

 

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями» від 15.05.2013 р. № 340.
Набирає чинності через шість місяців із дня офіційного опублікування.
Опубліковано в «Офіційному віснику України» за 28.05.2013 р. № 37

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»