Для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, та у разі, якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку її нормативної грошової оцінки, застосовується із значенням 3,0. Про це нагадали фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Відповідна норма передбачена наказом Мінагрополітики та продовольства України від 27.03.2018 р. № 162 і набирає чинності із 17.07.2018.

Податкові зобов'язання з плати за землю обчислюються відповідно до витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що виконана та затверджена у порядку, визначеному Законом про оцінку землі із застосуванням до неї кумулятивної величини коефіцієнта індексації, розрахованої залежно від дати затвердження такої НГО.

Разом з цим, у разі наявності у відомостях Кадастру про земельну ділянку ознак, що вказані у Порядку № 489, платнику плати за землю доцільно звернутися до органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням такої ділянки щодо виконання робіт із землеустрою та НГО з метою внесення відповідних відомостей до Кадастру (роз’яснення із розділу 112.05  системи «ЗІР»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»