У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник ПДВ відповідно до п. 192.1 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації з ПДВ.

При цьому суми ПДВ, зазначені у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми, а отже, і впливають на значення показника «∑Перевищ».

Оскільки ПКУ не передбачено можливості вилучення з ЄРПН зареєстрованих податкових накладних (у т.ч. тих, що були складені помилково) або їх неврахування при обчисленні реєстраційної суми, врегулювання порушеного питання можливе шляхом внесення відповідних змін до нормативно-правових актів.

ІПК ДФСУ від 10.07.2018 р.
№ 3048/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»