Чи правильна позиція, що дата введення в експлуатацію РРО, що зазначена в акті, є моментом введення РРО в експлуатацію, і саме від цієї дати треба відлічувати семирічний строк служби? Саме таке питання адресував платник податку до ДФС.

В ІПК ДФС від 06.07.2018 р. № 3000/6/99-99-14-05-01-15/ІПК наведено висновок: датою введення в експлуатацію РРО є відповідна дата, що зазначається в паспорті (формулярі) РРО, акті введення РРО в експлуатацію, та від якої обчислюється гарантійний строк експлуатації РРО. Така дата вноситься до інформаційної системи ДФС при первинній реєстрації РРО та від цієї дати обчислюється строк служби РРО.

Податківці посилаються на п. 13 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 12.05.2004 р. № 601 (далі - Порядок № 601), за яким після закінчення робіт з введення РРО в експлуатацію представник центру сервісного обслуговування робить запис в експлуатаційних документах, складає довідку про опломбування РРО та акт введення його в експлуатацію.

До експлуатаційних документів належить паспорт (формуляр) РРО, який повинен мати окремі розділи для внесення даних щодо введення реєстратора в експлуатацію та його гарантійного (післягарантійного) ремонту (п. 7, 8 Порядку № 601). При цьому гарантійний строк експлуатації РРО обчислюється від дати введення його в експлуатацію (п. 18 Порядку № 601).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»