Парламент дозволив оформити статус ФОП жителям села, які організували сімейне фермерське господарство.

Відповідний Закон щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств (законопроект № 6490-д) прийнятий Верховною Радою сьогодні, 10 липня.

Фермери зможуть  стати платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв :

  • здійснення діяльності винятково в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство";
  • зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою і постачанням;
  • здійснення господарської діяльності (окрім постачань) за місцем податкової адреси;
  • не використання праці найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім'ї: особи, які спільно проживають, пов'язані загальним побутом, мають взаємні права і обов'язки (у тому числі чоловік/дружина, діти);
  • площа сільськогосподарських угідь у власності  або користуванні, земель водного фонду в користуванні членів фермерського господарства складає не менше 2 гектара, але не більше 20 гектарів.

Також передбачено введення пільг зі сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, в т. ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету впродовж 10 років). ПДФО  з орендної плати за земельні ділянки (паї) стягуватиметься до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»