Ми знову наближуємося до Європи. Тепер щодо нових вимог до водіїв. Мінінфраструктури констатує, що на цей час в Україні законодавчо не визначено систему підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, яка базується на набутті необхідних знань із правового забезпечення надання послуг. Водії конче потребують знань із правових основ правил перевезень пасажирів і вантажів, нормативних вимог до процесу перевезень. Без цих знань вони не в змозі забезпечити належний рівень якості послуг і безпеки транспортного процесу.

У якості обґрунтування Мінінфраструктури наводить Директиву 2003/59/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 15.07.2003 р. про початкову кваліфікацію та періодичну підготовку водіїв деяких видів автомобільного транспорту для перевезення товарів або пасажирів, що вносить зміни до Регламенту Ради (ЄЕС) № 3820/85 і Директиви Ради 91/439/ЄЕС, які передбачають, що водії, які займаються перевезенням товарів або пасажирів, повинні мати сертифікат професійної компетентності.

Тож аби виправити такий недолік, Мінінфраструктури розробив проект Порядку підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно з цим проектом, підвищення кваліфікації водіїв за напрямами проводитиметься в Навчальних центрах. Для визначення Навчальних центрів при Міністерстві інфраструктури України буде створено Атестаційну комісію. Водії проходитимуть навчання й складатимуть тест. За результатами якого вони отримуватимуть свідоцтва професійної компетентності. Звісно, не безкоштовно.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»