ДФС зауважила: відповідальність, передбачена ст. 1201 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилкових (зайвих) податкових накладних, не застосовується.

Утім податківці усе-таки нагадали: відповідно до вимог п. 1201.1 ПКУ за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

  • 10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 к.дн.;
  • 20% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 к.дн.;
  • 30% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 к.дн.;
  • 40% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 к.дн.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог ПКУ щодо своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, штрафні санкції, передбачені п. 1201.2 ПКУ, не застосовуються.

Тобто, штрафні санкції з ПДВ за порушення платником податку граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуються відповідно до п. 1201.1 ПКУ, незалежно від початку проведення камеральної перевірки органами ДФС.

ІПК ДФСУ від 04.05.2018 р.
№ 2004/6/99-99-07-05-06-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»