Суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку (п. 141.4.7 ПКУ). Тобто прибуток постійного представництва в Україні оподатковується за ставкою 18 % (п. 136.1 ст. 136 ПКУ).

Водночас для резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності утримують податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 % (пп. 141.4.2 ПКУ).

Проте відповідно до пп. "й" пп. 141.4.1 ПКУ до доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ПКУ, відносяться інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім визначених вказаним пунктом виключень.

Таким чином, доходи у вигляді виручки від реалізації товарів (робіт, послуг), що перераховуються представництвом нерезидента на рахунки нерезидента за кордон, оподатковуються податком на прибуток за ставкою 18 %, встановленою п. 136.1 ПКУ та не оподатковуються податком з доходів нерезидентів за ставкою 15 % згідно з пп. "й" пп. 141.4.1 ПКУ.

Роз'яснення із розділу 102.18 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»