На офіційному порталі ДФС оприлюднено доопрацьований проект постанови КМУ «Про внесення зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі – Проект).

Як висновується із пояснювальної записки до Проекту, останнім планується внесення змін до п.п. 10 та 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1251, шляхом доповнення їх відповідними нормами, а саме:

  • видача марок акцизного податку виробникам тютюнових виробів здійснюється з урахуванням вимог пп. 222.1.2 ПКУ, зокрема за умови сплати акцизного податку протягом п’яти робочих днів після отримання марок;
  • для алкогольних напоїв іноземного виробництва передбачене позначення суми акцизного податку, діючої на момент виробництва марки.

Крім того, Проектом пропонується:

  • заборонити вимагати контролюючим органам від покупців марок акцизного податку в цілому, а не лише від імпортерів, документів, не передбачених ст. 226 ПКУ;

здійснювати продаж марок акцизного податку імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів на підставі заяви, поданої в електронній формі, замість паперової.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»