ДФС останнім часом почала отримувати значну кількість запитів від платників податків щодо правомірності включення їх до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2018 рік та порядку його оприлюднення на офіційному веб-порталі ГФС. Про це головне фіскальне відомство повідомило на своєму сайті.

Це не дивно, адже податківці за перше півріччя 2018 року уже декілька раз розміщували оновлений план-перевірок, який постійно чомусь коригує і включає все нових платників податків.

Податківці виправдовуються, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків із незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарні роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарні роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, перелік ризиків та їх поділ за ступенями значущості (високий, середній, незначний) затверджено наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524, до якого вносилися останні зміни, що запрацювали із 29.05.2018.

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік було сформовано та оприлюднено на офіційному веб-порталі ДФС 22.12.2017.

Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування. План-графік з урахуванням коригувань розміщується на офіційному веб-порталі ГФС у розділі «Плани та звіти роботи».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»