Внесено зміни до постанови Правління НБУ «Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 01.10.2015 р. № 654.

Зокрема, на виконання п. 4 рішення РНБО «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 21.06.2018 р., уведеного в дію Указом Президента України від 21.06.2018 р. № 176/2018, НБУ продовжив механізм реалізації застосованих  РНБО санкцій банками, небанківськими установами, національним оператором поштового зв’язку, платіжними організаціями.

Окрім того, уточнено, що обов’язок банку відмовити у виконанні розрахункового документа клієнту, зазначеному в санкційних списках, стосується тих документів, що передбачають переказ коштів за межі України або наслідком яких може бути виведення капіталів за межі України. Таким чином, НБУ дозволив особам, до яких застосована санкція «запобігання виведенню капіталів за межі України», виконувати свої зобов’язання перед українськими контрагентами, а також здійснювати обов'язкові платежі до бюджету, виплату заробітної плати тощо.

Постанова Правління НБУ від 03.07.2018 р. № 73

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»