Сума ПДВ, сплачена при ввезені на митну територію України продукції та рекламних матеріалів інформаційного характеру, включається до складу податкового кредиту платника ПДВ на підставі належним чином оформленої митної декларації. Водночас платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у випадках призначення та/або використання вказаних товарів в неоподатковуваних операціях за правилами, визначеними у п. 198.5 ПКУ.

У разі якщо вартість придбаних рекламних матеріалів інформаційного характеру, розповсюдження яких здійснюється безкоштовно у рамках проведення маркетингових заходів, не включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання інших товарів/послуг та не компенсується їх споживачами, то таке безкоштовне розповсюдження розглядається як окрема операція з безоплатного постачання, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку. При цьому базу оподаткування визначають з урахуванням обов’язкових мінімумів, визначених п. 188.1 ПКУ.

За такою операцією платник ПДВ зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН 2 податкові накладні:

першу — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;

другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

У такому разі донарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ не здійснюється.

 

ІПК ДФСУ від 27.06.2018 р.
№ 2900/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»