У разі реалізації платником ПДВ подарункової картки податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату сплати коштів за таку подарункову картку («перша подія»). Обмін такої картки на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде «другою подією», яка не зумовлює податкових наслідків в частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

З огляду на те, що подарункові картки можуть бути виготовлені, зокрема, з паперу або пластику та містити магнітну полосу, то у податковій накладній, складеній на дату реалізації такої картки («перша подія»), зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура подарункової картки.

При цьому на дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку («друга подія») номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляються шляхом складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до такої податкової накладної, в якому:

• зі знаком «-» зазначаються показники щодо номенклатури та коду згідно з УКТ ЗЕД подарункової картки. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється);

• зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції), товарів/послуг, які фактично придбаваються за рахунок такої картки. У графі 1 розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

При цьому у розрахунку коригування зазначається причина коригування — «Зміна номенклатури».

ІПК ДФСУ від 27.06.2018 р.
№ 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»