ДФС розглянула звернення платника податку щодо виключення з реєстру платників єдиного податку.

Податківці вказали на те, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:

-подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

-припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

-у випадках, визначених пп. 298.2.3 ПКУ.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку І - ІІІ груп вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV "Спеціальні податкові режими" ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку І - ІІІ груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення 4 послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

ДФС також зазначила, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Лист ДФС від 06.06.2018 р.
№ 19467-16/99-99-13-01-01-15

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»