При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення (ст. 116 КЗпП). У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у вказані строки, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП).

При цьому заходи з притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування (п. 29 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою КМУ від 26.04.2017 р. № 295).

Усунення порушення законодавства про працю припиняє його дію, строки для застосування адміністративного стягнення відлічуються з дати вчинення правопорушення.

Як вказує Держпраці у листі від 07.05.2018 р. № 3571/4.1/4.1-ДП-11, у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог статті 117 КЗпП, то цей факт буде врахований уповноваженою особою при прийнятті рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій.

Відмітимо, що у матеріалі «Індексацію донараховано до початку перевірки: чи бути штрафу» прокоментоване рішення суду, в якому вказується: згідно з Порядком № 295, порушенням законодавства про працю є таке порушення, яке безпосередньо існує на момент перевірки, оскільки воно повинно бути наявним, й обов’язковим реагуванням на нього має бути припис про його усунення.  Однак нормою із п. 29 Порядку № 295 не передбачено застосування заходів щодо притягнення об’єкта відвідування до відповідальності у разі виявлення порушень, усунених до інспекційного відвідування.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»