Зарплата за місяць має виплачуватися не пізніше 7-го числа місяця, а отже, повинна провадитися в період із 1-го по 7-е число.

Згідно з пп. 168.1.2 ПКУ ПДФО сплачуємо (перераховуємо) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом, а банки приймають платіжку на виплату доходу лише за умови, якщо одночасно надано й платіжку на перерахування цього податку до бюджету. Це ж стосується й військового збору, оскільки його нарахування, утримання та сплата (перерахування) до бюджету здійснюються в тому ж порядку, що й ПДФО (пп. 1.4 п. 16 підрозділу 10 «Перехідних положень» ПКУ).

Для ЄСВ маємо аналогічну норму, яка зобов’язує при виплаті зарплати одночасно надавати платіжку на перерахування відповідних сум ЄСВ або ж документи, що підтверджують фактичну сплату таких сум (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI).

Із 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Тож виплачуючи зарплату починаючи із 02.07.2018 необхідно в платіжних дорученнях на сплату податків із зарплати вказувати вже нові реквізити бюджетних рахунків, із якими можна ознайомитися у новині «Реквізити нових рахунків для сплати податків із 2 липня».

При цьому  рахунки для  сплати ЄСВ не мають відношення до рахунків із зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.  Наразі ж діючі рахунки для сплати ЄСВ наведено на сайті ДФС за посиланням.

Аби нічого не упустити й правильно провести виплату зарплати працівникам, рекомендуємо переглянути матеріали теми тижня «Виплата зарплати».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»